Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach na Oddziale Stomatologicznym w Zabrzu w 2004 roku. Wieloletni pracownik Zakładu Chorób Przyzębia i Błon Śluzowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (od 2006 do 2013 r.). Wykładowca cyklu szkoleń LEPetytorium (od 2007 do 2010). Autor i współautor szeregu prac naukowych dotyczących periodontologii, stomatologii zachowawczej oraz ortodoncji w polskich oraz zagranicznych czasopismach naukowych. Wykładowca na sympozjach naukowych i warsztatach praktycznych z periodontologii. W 2016 r. uzyskał tytuł dr n. med. z dziedziny periodontologii.
Jest współtwórcą patentu na materiał pochodzenia allogennego służącego do pokrywania mnogich recesji dziąsłowych bez konieczności pobierania przeszczepu dziąsła z podniebienia, a także autorskiego zestawu narzędzi mikrochirurgicznych. Obecnie jest pracownikiem Katedry Chirurgii Stomatologicznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się szeroko rozumianą periodontologią, implantologią oraz leczeniem periimplantitis. Szczególnie specjalizuje się w przeszczepach dziąseł. Od 2010 r. wykonał już ponad dwa tysiące udanych zabiegów. Współpracuje z lekarzami ortodontami, pomagając odpowiednio przygotować pacjentów do terapii ortodontycznej. Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje na leczeniu przy użyciu czynników wzrostu (CGF) oraz metod biologicznych z zastosowaniem biomateriałów pochodzących z Banku Tkanek. Od 2013 r. ściśle współpracuje z Katowickim Bankiem Tkanek. Zajmuje się też pozyskiwaniem substytutu kości uzyskiwanego z zębów pacjenta, które należy usunąć, np. zębów mądrości. Stosuje metodę procesowania zęba. Pomaga w projektowaniu spersonalizowanych przeszczepów kości allogennej.
Publikacje: https://jacekzurek.pl/publikacje/
https://jacekzurek.pl/
W Meritum Center prowadzi kurs:
Warsztaty z zarządzania dziąsłem w leczeniu protetycznym i implantoprotetycznym – autorski kurs, zobacz film promujący: https://www.youtube.com/watch?v=XILPY_ClIaY&t=10s
oraz szkolenia indywidualne z zakresu: